Opis projektu
Mieszkaniec Świnoujścia ma dostęp do opieki szpitalnej na poziomie pierwszej referencyjności. Starzejące się społeczeństwo obciążone jest wieloma jednostkami chorobowymi, które wymagają leczenia w jednostkach specjalistycznych. Ponadto młodzi ludzie uprawiający aktywność często ulegają urazom, które wymagają zaopatrzenia w oddziałach specjalistycznych. Dla wszystkich stanów zagrożenia życia liczy się czas udzielenia pomocy specjalistycznej.
Pilne przekazanie pacjenta jest niezbędne dla potrzeb udzielenia mu pomocy gwarantującej powrót do zdrowia sprzed zachorowania. Dostępność pojazdów do świadczenia tych usług jest często ograniczona z uwagi na dużą liczbę osób w stanach nagłych. Społeczeństwo miasta korzystające z pomocy medycznej w dużej mierze wymaga przy zachorowaniach wymienianych jako choroby cywilizacyjne (zawały, udary, wylewy) pilnego transportu. Obecny tabor transportowy w szpitalu jest niewystarczający. Oczekiwanie na transport nie może być przyczyną opóźnienia w dostępie do leczenia dedykowanego dla danej jednostki chorobowej. Zakup ambulansu pozwoli na modernizacje floty szpitala i zwiększy szanse szybkiego dostępu do leczenia specjalistycznego.
Miejsce realizacji projektu
Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.
72-600 Świnoujście ul.Mieszka I 7
Opis realizacji
Umowa na realizację zadania została zawarta w dniu 10 stycznia 2024 r. Zakupiono ambulans typu A2 wraz z doposażeniem, m.in.: nosze z transporterem, fotel kardiologiczny oraz rampę najazdową.
Termin realizacji: grudzień 2024 r.
Dane aktualne na dzień 31 grudnia 2024 r.
Komórka / jednostka organizacyjna odpowiedzialna za realizację
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie